layout-wrota-lipiec2014-tlo-kultura

kultura.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

KONKURS PRAC DYPLOMOWYCH „DZIEDZICTWO I ROZWÓJ PODKARPACIA”

Województwo Podkarpackie zaprasza studentów z regionu do wzięcia udziału w konkursie prac dyplomowych „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia”. Konkurs dedykowany jest do absolwentów szkół wyższych, których obronione prace dyplomowe dotyczą historii, współczesnego oblicza oraz przyszłości Podkarpacia. Łączna pula nagród wynosi 15 000 zł.  Szczegóły konkursu w rozwinięciu.

Letni Ogródek Kulturalny i zaduma nad światem

lobeholdKosmiczne Kino powraca z kolejną niebanalną projekcją filmową w ostatni piątek tegorocznych wakacji! Estrada Rzeszowska i Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają na projekcję wielokrotnie nagradzanego obrazu Wernera Herzoga "LO i stało się. Zaduma nad światem w sieci". Seans odbędzie się w Letnim Ogródku Kulturalnym przy siedzibie Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24, Rzeszów) w najbliższy piątek, 1 września 2017 od godziny 19:00. Będzie to kolejne z ambitnych wyświetleń w naszym Kosmicznym Kinie! 

Kosmiczne Kino jest inicjatywą Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, realizowaną w ramach Letniego Ogródka Kulturalnego którego celem jest ambitna oferta kulturalna dla mieszkańców Rzeszowa. Film Herzoga dotyka niezwykle istotnego problemu wirtualizacji życia, które coraz częściej staje się udziałem współczesnego społeczeństwa.„Kiedy będziemy mogli tweetować myśli? Czy mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2050 roku wygrają roboty? I czy istnieją jeszcze miejsca, gdzie nie docierają fale elektromagnetyczne?
Legendarny dokumentalista Werner Herzog, który ma na swoim koncie nominację do Oscara, w najnowszym filmie bierze na warsztat Internet – od jego początków do najbardziej oddalonych zakątków. Podróż zaczyna od samych źródeł cyfrowej rewolucji – znajdujemy się w pokoju na Uniwersytecie Kalifornijskim, skąd w 1969 roku został wysłany pierwszy mail. Herzog udowadnia, że moment, w którym Internet zacznie „śnić sam o sobie” jest już bardzo bliski. Prowadzi widzów poprzez szereg prowokacyjnych rozmów, które pokazują, w jaki sposób Internet przekształcił praktycznie wszystkie elementy realnego świata – od biznesu, przez edukację, podróże kosmiczne, po opiekę zdrowotną i w końcu osobiste relacje. Jeden z naukowców pokazuje, jak wygląda wyobraźnia robota i zadaje niewygodne pytanie: czy otoczeni inteligentnymi maszynami na pewno będziemy wciąż potrzebowali towarzystwa drugiego człowieka?”
Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą kocyków i termosów z gorącą kawą. Rzeszowski Inkubator Kultury zagwarantuje przestrzeń do obserwacji i część miejsc siedząco-leżących (liczba miejsc ograniczona), jednakże warto przynieść ze sobą jednak leżaczki czy materace. Wstęp wolny!Podkarpacki Informator Kulturalny

 KIK 2017

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Folklor Podkarpacia

Skarby Podkarpackie

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Skansen Karpacka Troja

Muzeum Kresow w Lubaczowie

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

 

teatr-siemaszkowej-baner

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

 

e-bib2

pbc

przeszlosc