layout-wrota-lipiec2014-tlo-kultura

kultura.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

GRAND OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

11 Grand Off w WDKWojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Fundacja Cinema Art. zapraszają 15 lutego 2018 r. (czwartek) o godz. 18:00 na projekcję filmów nagrodzonych podczas 11. edycji GRAND OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. Bezpłatne wejściówki są do pobrania w portierni WDK, ul. S. Okrzei 7. Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 60 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Każdego roku na festiwal nadsyłanych jest około 4000 filmów z ponad 100 krajów. Nagrody dla laureatów rokrocznie wręczane są w Warszawie na festiwalowej Gali. W lutym 2017 r. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie przystąpił do ogólnopolskiego konkursu na najlepiej zorganizowany pokaz 10. edycji Grand OFF. Podczas ostatniej uroczystej Gali, która miała miejsce w Warszawie (w Teatrze Syrena) dnia 2 grudnia 2017 r. WDK otrzymał statuetkę za najlepszą organizację.

Filmy nagrodzone w jedenastu kategoriach festiwalowych GRAND OFF wyruszyły w tournée do prawie stu kin i ośrodków kultury w Polsce. W tegorocznym programie zaprezentowane zostaną:

- Najlepsza Reżyseria „The Servants”
- Najlepszy scenariusz „Le Soutien-Gorge”
- Najlepsze Zdjęcia „Watu Wote”
- Najlepszy Montaż „How to save your darling”
- Najlepsza Scenografia „Inside The Wardrobe”
- Najlepsza Aktorka „On Time”
- Najlepszy Aktor „Master of the class”
- Najlepsza Fabuła „Bus Story”
- Najlepszy Dokument „Nie sądzić”
- Najlepsza Animacja „A terrible Hullabaloo”
- Najlepszy Film Polski „Ja i Mój tata”

OPISY FILMÓW:

 

THE SERVANTS / LES SERVITEURS [‘24] 2017
Reżyser / Director: Marwan Khneisser; Francja, Liban / France, Lebanon

Grupa beztroskich biesiadników spotyka się w odizolowanej willi na brzegu morza. Przy tej okazji Nabil – który opiekuje się domem, i jego cała rodzina spotykają starego znajomego, groźnego przywódcę grupy. To spotkanie przywołuje brutalne i bolesne wspomnienia.

LE SOUTIEN-GORGE / THE BRA [‘15] 2017
Osoba nominowana / Nominee: Laurent Firode; Reżyser / Director: Laurent Firode, Francja / France

Listopad 2015 roku, rząd prosi obywateli o wywieszenie na balkonach flagi francuskiej w hołdzie ofiarom ataków terrorystycznych.

WATU WOTE: ALL OF US [‘22] 2016
Osoba nominowana / Nominee: Felix Striegel; Reżyser / Director: Katja Benrath, Niemcy / Germany

Od dekady Kenia była celem ataków terrorystycznych Al-Shabaaba. Rośnie atmosfera lęku i wzajemnej nieufności pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. W grudniu 2015 r. muzułmańscy pasażerowie autobusu pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

How to save your darling [‘6] 2016
Osoba nominowana / Nominee: Leopoldo Caggiano; Reżyser / Director: Leopoldo Caggiano, Włochy / Italy

Sztuka życia w parze, czyli o rozwiązywaniu problemów, których żyjąc samotnie się nie ma.


DANS l’armoire / Inside the wardrobe [‘25] 2016
Osoba nominowana / Nominee: Michel Carmona; Reżyser / Director: Sebastien Carfora, Francja / France

W świecie, w którym powierzchowność jest ważniejsza niż to, co w środku, Frank stracił wszystko i obecnie żyje na ulicy. Żeby przeżyć i powrócić do społeczeństwa, może liczyć jedynie na własne umiejętności adaptacji, wyjątkową wyobraźnię, garnitur i swoją szafę…

 
ON TIME [‘8] 2016
Osoba nominowana / Nominee: Inger Tudor; Reżyser / Director: Xavier Burgin, Stany Zjednoczone / USA

Zdesperowana i bezrobotna matka mieszkająca w South Central w Los Angeles, przez wzgląd na swoje dziecko zmuszona jest do podjęcia niebezpiecznej decyzji.

MASTER OF THE CLASS [‘26] 2017
Osoba nominowana / Nominee: Sébastien Chassagne; Reżyserzy / Directors: Hakim Zouhani, Francja / France

Berry jest nauczycielem w szkołach klasy robotniczej. Ma nadzieję, że jego praca na zastępstwo wkrótce zmieni się na etat. Dzisiejszy dzień będzie decydujący – po raz pierwszy będzie miał inspekcję z Ministerstwa Edukacji.

 
BUS STORY [‘11] 2016
Reżyser / Director: Jorge Yudice; Hiszpania / Spain

Jak każdego poranka, bohater obserwuje nieznajomą śpiącą w autobusie. Nigdy z nią nie rozmawiał, ale wie, na którym przystanku wysiada z autobusu. Problem w tym, że dziś ona nie budzi się na czas i zaraz przejedzie swój przystanek. Czy powinien ją obudzić?


Nie sądzić / Not to judge [‘35] 2017
Reżyser / Director: Pawlina Carlucci Sforza; Polska / Poland

Piotr i Henryk szykują się do obchodów Misterium Męki Pańskiej, w którym grają rolę Judasza i Jezusa. Wydarzenie religijne staje się tłem do refleksji na temat tragicznych wydarzeń jakie dotknęły miasteczko Przeworsk, z którego pochodzą. W odważny i uczciwy sposób stają twarzą w twarz z - jak się okazuje - nadal niezabliźnionymi ranami wciąż żywej przeszłości.

 
A terrible Hullabaloo [‘9] 2016
Reżyser / Director: Ben O’Connor; Irlandia / Ireland

Historia młodego Vinny’ego Byrne’a, 15-letniego chłopaka, który walczy o Irlandię w Powstaniu wielkanocnym. W wieku 78 lat Vinny wspomina czasy w otoczeniu wolontariuszy, którzy zabrali go do miasta. Dzięki ręcznie robionej miniaturowej scenografii i lalkom, film relacjonuje z pierwszej ręki unikalne wspomnienia z powstania w Dublinie w 1916 r.

Ja i mój tata / Me and my father [‘30] 2017
Reżyser / Director: Aleksandra Pietrzak; Polska / Poland

Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na pogłębiającą chorobę Alzhaimera. Syn chce nareszcie poznać ojca i zbliżyć się do niego, co z każdym dniem staje się coraz trudniejsze.Podkarpacki Informator Kulturalny

 KIK 2017

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Folklor Podkarpacia

Skarby Podkarpackie

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Skansen Karpacka Troja

Muzeum Kresow w Lubaczowie

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

 

teatr-siemaszkowej-baner

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

 

e-bib2

pbc

przeszlosc