layout-wrota-lipiec2014-tlo-kultura

kultura.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

#odkryjkrosno ZAKAMARKI

RCKP Krosno zakamarki 2020 Sidor x S Age fot. nadesłaneRegionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na wydarzenie, które odbywa się w ramach miejskiej akcji #odkryjkrosno #zakamarki. Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (plac od ulicy Czuchry), Krosno. Wstęp: wolny. Sczegółowy program poniżej.

PROGRAM

 

18-19 lipca 2020, godzina 16.00-19.00

Strefa relaksu - mikroekosystem

Akcja plastyczna - Kolory i brzmienia dżungli

18 lipca 2020, godzina 18.00

Performance muzyczny na balkonie - Sidor x S-AGE

W weekend 18-19 lipca 2020 Regionalne Centrum Kultur Pogranicza wraz z placem od ulicy Czuchry zamienią się w przestrzeń, w której każdy będzie mógł poczuć się jak w domu. Betonowa pustynia zamieni się w strefę relaksu z własnym mikroekosystem i mikrodomami kultury, szarość betonu nabierze kolorów dżungli, a zgiełk miasta zagłuszą odgłosy dzikich zwierząt. Balkon z widokiem na Krosno stanie się sceną dla nietuzinkowych połączeń klasyki i muzyki elektronicznej, a plac widownią dla zrelaksowanej publiczności. Zapraszamy do odkrywania Krosna i jego zakamarków, poszukiwania nowych przestrzeni do tworzenia i odbioru sztuki pod każdą postacią. My dajemy miejsce warte odkrycia, Wy stwórzcie jego klimat.

Performance muzyczny na balkonie - Sidor x S-Age

Koncert duetu SIDOR x S-AGE dla ciekawych tego, jak brzmią „Cztery Pory Roku” Vivaldiego ze szczyptą elektroniki i do czego inspiruje Bach.

Unikatowa fuzja muzyki klasycznej i elektronicznej. Projekt o innowacyjnej koncepcji połączenia dwóch różnych światów. Powołany do życia przez duet muzyków poszukujących nowej jakości w muzyce poważnej z użyciem hiphopowego beatu. Tandem SIDOR x S-AGE tworzą Marcin Sidor i Szymon Herbuś aka S-AGE. Pierwszy z nich jest skrzypkiem i kameralistą, od lat współpracującym z muzykami klasycznymi, jazzowymi, hiphopowymi oraz projektami działającymi na pograniczu gatunków. Drugi to DJ i producent muzyczny, specjalizujący się w elektronice i hip-hopie - przede wszystkim w trapie. Muzycy poznali się dzięki tyskiej orkiestrze AUKSO, której Marcin jest skrzypkiem, a Szymon realizatorem dźwięku. Połączyła ich nie tylko wewnętrzna chęć stworzenia czegoś oryginalnego, ale również wykształcenie muzyczne i praca nad wspólnymi projektami. SIDOR x S-AGE to spotkanie skrzypiec i trapu. Twórczość Bacha, Beethovena, Paganiniego, Vivaldiego trafia na grunt elektronicznego beatu, dając świeże spojrzenia na muzykę klasyczną. Znane tematy w zupełnie nowej odsłonie. Znakomita gra Sidora oraz ożywcze brzmienie trapu i IDM S-AGE’a urzekają zarówno publikę sal koncertowych, jak i klubów muzycznych.

Szymon Herbuś aka S-AGE

DJ i producent muzyczny specjalizujący się w muzyce z pogranicza hip-hopu i IDM. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Większość życia uczęszczał do szkół muzycznych, gdzie zdobył niezbędną edukację, którą wykorzystuje teraz do tworzenia muzyki. Czynnie realizuje nagłośnienie w sali koncertowej AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy oraz nagrania dźwiękowe m.in. dla Andrzej Jagodziński Trio czy duetu LU&ZA. Szerokie spektrum umiejętności muzycznych sprawia, że czuje się dobrze w każdym klimacie muzycznym, co pokazuje w projekcie SIDOR x S-AGE.

Marcin Sidor

Koncertujący skrzypek solista i kameralista. Założyciel kwartetu smyczkowego Acoustic Quartet. Od 15 lat muzyk AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Ukończył Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej w Katowicach. Wieloletnia współpraca z różnorodnymi artystami muzyki poważnej, jazzowej, hiphopowej, alternatywnej oraz folkowej pozwoliła na wypracowanie własnego stylu, który słychać w unikatowym projekcie SIDOR x S-AGE.

 

[bio: nadesłane]

 

 

SIDOR x S-AGE - Trap Violin Style:

https://www.youtube.com/watch?v=96plkidooYU



Podkarpacki Informator Kulturalny

 KIK 2017

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Folklor Podkarpacia

Skarby Podkarpackie

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Skansen Karpacka Troja

Muzeum Kresow w Lubaczowie

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

 

teatr-siemaszkowej-baner

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

 

e-bib2

pbc

przeszlosc