layout-wrota-lipiec2014-tlo-kultura

kultura.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Warsztaty “Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej”

indexW poniedziałek, 25 listopada 2019 roku, w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów odbędą się warsztaty pt. “Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej”. Zajęcia zrealizowane będą we spółpracy z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Warsztaty “Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej” dedykowane są wszystkim pedagogom pragnącym poszerzyć swoją wiedzę na temat II wojny światowej. Podczas warsztatów uczestnicy poznają różnorodne uwarunkowania funkcjonowania mniejszości żydowskiej w Polsce do wybuchu II wojny światowej. Następnieomówione zostaną realia niemieckiej okupacji i zbrodnia Holokaustu. Powyższe zagadnienia stanowić będą wprowadzenie do ostatniej części warsztatów, w trakcie której poruszona zostanie problematyka polskiej pomocy niesionej prześladowanym Żydom. Zajęcia, które odbędą się 25 listopada br. w Muzeum Polaków Ratujących Żydów, poprowadzą pracownicy Oddziału IPN w Krakowie – dr Marcin Chorązki i Michał Masłowski z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej oraz dr Roman Gieroń z Oddziałowego Biura Badań Historycznych.

Dla uczestników zostaną przygotowane zestawy, na które składać się będą pomoce źródłowe, takie jak: dokumenty, zdjęcia, relacje, a także przykładowe scenariusze lekcji. Warsztaty “Polacy ratujący Żydów w latach II wojny światowej” w Muzeum w Markowej to nie tylko okazja do podniesienia swoich kompetencji, ale także możliwość spotkania ze specjalistami. Materiały jakie otrzymają uczestnicy będą mogły stać się przyczynkiem do nieszablonowych i interesujących zajęć. Natomiast inspiracje płynące z warsztatów z pewnością przyczynią się do efektywniejszego nauczania na temat historii II wojny światowej i polskiej pomocy udzielonej prześladowanej społeczności żydowskiej.

Konieczność wcześniejszej rejestracji. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.Podkarpacki Informator Kulturalny

 KIK 2017

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Folklor Podkarpacia

Skarby Podkarpackie

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Skansen Karpacka Troja

Muzeum Kresow w Lubaczowie

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

 

teatr-siemaszkowej-baner

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

 

e-bib2

pbc

przeszlosc